Jak przygotować narzędzia do wysyłki?

Oferujemy dwie możliwości sterylizacji sprzętu:

 • Sterylizację narzędzi dostarczanych w gotowych pakietach/rękawach
 • Sterylizację narzędzi nie pakietowanych dostarczanych po wstępnej dezynfekcji

Wybierając opcję Sterylizacji narzędzi dostarczanych w gotowych pakietach/rękawach :

 1. Bezpośrednio po użyciu sprzęt kosmetyczny należy poddać procesowi pełnej dezynfekcji i mycia zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarno-epidemiologicznymi.
 2. Suche narzędzia, które wcześniej zostały poprawnie zdezynfekowane, należy zapakować we wcześniej oznakowane torebki lub rękaw do sterylizacji . Oznakowanie ma zawierać nazwę firmy.
 3. Sterylne rękawy/pakiety powinny mieć wymiary 100x60mm, 135x90mm, 230x90mm. Maksymalna ilość narzędzi w jednym pakiecie to 3 szt. Przykładowy pakiet: cążki + radełko + frez.
 4. Następnie w pakiecie należy umieścić wskaźnik sterylizacji parowej i szczelnie zamknąć pakiet.
 5. Gotowe pakiety zawierające sprzęt kosmetyczny oraz wskaźniki sterylizacji parowej spisać na dokumencie PROTOKÓŁ PRZEKAZANIA / PRZYJĘCIA.

Wybierając opcję Sterylizacji narzędzi nie pakietowanych dostarczanych po wstępnej dezynfekcji:

 1. Bezpośrednio po użyciu sprzęt kosmetyczny należy poddać myciu zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarno-epidemiologicznymi.
 2. Suche narzędzia należy zapakować we wcześniej oznakowany kontener/pudełko o wymiarach maksymalnie 80 x 380 x 640 mm.
 3. Gotowe sprzęt kosmetyczny spisać na dokumencie PROTOKÓŁ PRZEKAZANIA / PRZYJĘCIA.
 4. Przed wysyłką prosimy o kontakt w celu oszacowania ilości pakietów na podstawie ilości przygotowanych do wysyłki narzędzi.

Jakie powinny być wymiary pakietów/rekawów w przesyłce?

Sterylne rękawy/pakiety powinny mieć wymiary 100x60mm, 135x90mm, 230x90mm. Maksymalna ilość narzędzi w jednym pakiecie to 3 szt. Przykładowy pakiet: cążki + radełko + frez.

Jak odpowiednio zabezpieczyć narzędzia w przesyłce?

 1. Wcześniej przygotowane lub zapakietowane (w zależności od wybranej opcji)  narzędzia powinny zostać umieszczone w kopertach bąbelkowych i kartonowym opakowaniu o wymiarach nie większych niż Gabaryt A – maksymalne wymiary: 80 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość 1 mm, maksymalna waga do 25 kg.
 2. Wewnątrz przesyłki należy umieścić oprócz gotowych pakietów/narzędzi także; wypełnioną oraz podpisaną umowę w dwóch kompletnych egzemplarzach. Kopia podpisana przez Wykonawcę zostanie odesłana z narzędziami w przesyłce zwrotnej.
 3. Zamawiający jest zobowiązany oddać́ przesyłkę̨ w opakowaniu umożliwiającym jej prawidłowy przewóz i wydanie bez ubytku i uszkodzenia. Opakowanie powinno między innymi być́ zamknięte i zabezpieczone skutecznym środkiem, takim jak taśma samoprzylepna, być odpowiednio wytrzymałe, uniemożliwiać́ dostęp do zawartości bez pozostawienia widocznych   śladów,   być́   opisane,   gdy   wymagają   tego   właściwości   lub zawartość́   paczki,   poprzez   oznakowanie,   :   „Ostrożnie” itp.

Ile kosztuje sterylizacja narzędzi?

Koszt sterylizacji jest uzależniony od ilości narzędzi oddawanych do sterylizacji. Oferujemy szeroki zakres pakietów dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Sprawdź Cennik
*Ceny podane w cenniku nie zawierają kosztów wysyłki.

Jaki jest koszt wysyłki narzędzi?

Koszt wysyłki paczki Gabaryt A  (maksymalne wymiary: 80 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość 1 mm, maksymalna waga do 25 kg) wynosi 22zł.
*Koszt wysyłki obejmuje: nadanie przesyłki przez klienta oraz przesyłkę zwrotną wysterylizowanych narzędzi.

Jak nadać przesyłkę?

 1. Należy skontaktować się z przedstawicielem S&C Cosmetics w celu przesłania umowy i ustalenia szczegółów wysyłki i odbioru.
 2. Nadanie i odbiór narzędzi ze strony S&C Cosmetics będzie odbywał się w wybranym paczkomacie InPost. Klient zobowiązany jest ustalić datę odbioru/lokalizacje paczkomatu z Wykonawcą co najmniej 24h wcześniej.
 3. Przesłanie kodu umożliwiającego wysłanie przez Klienta paczki nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty za daną partię narzędzi + koszty wysyłki na koncie bankowym Wykonawcy. Kod zostanie przesłany na adres mailowy lub SMS-em na numer telefonu Klienta.
 4. Klient nadając Przesyłkę̨ w Paczkomacie postępuje zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na stronie internetowej:  https://inpost.pl  oraz bezpośrednio wyświetlanymi na monitorze Paczkomatu. Każda Przesyłka Paczkomatowa może być́ umieszczona w Paczkomacie tylko jeden raz. Każda etykieta nadawcza może być́ wykorzystana tylko do jednej Przesyłki Paczkomatowej.
 5. S&C Cosmetics zobowiązuje się odebrać sprzęt z wybranego paczkomatu, dokonać sterylizacji narzędzi kosmetycznych i wysłać zwrotnie Klienta sterylny sprzęt niezwłocznie po wykonaniu usług na adres wskazany przez Zamawiającego.